Návrh kogenerace v energetickém auditu a energetickém posudku

Asociace energetických auditorů - energetických specialistů, z.s., vás zve na jednodenní seminář

"Návrh kogenerace v energetickém auditu a energetickém posudku",

který se uskuteční ve čtvrtek dne 23. května 2019 od 9 hodin;
předpokládané ukončení 15.-15.30 hodin.

Kombinovaná výroba elektřiny a tepla v jednom zařízení zvaném kogenerace dává možnost vyšší účinnosti využití vstupního paliva. Tzv. vysokoúčinná kogenerace je jednou z priorit formulovaných ve Směrnici EU o energetické účinnosti. Kogenerace je v ČR zařazená mezi podporované zdroje energie podle zákona č. 165/2012 Sb. o podporovaných zdrojích energie.

Jen podpora ale nestačí k efektivnímu využití a ekonomicky vhodné investici. Předpokladem pro dobrou mnohaletou investici do kogenerace je již úvodní návrh v energetické posudku či energetickém auditu.

Jak ale tento návrh správně provést, aby se zpracovatel energetického posudku či energetického auditu mohl i po letech provozu kogenerace s klidem podívat do očí investorovi? 

Při návrhu se nabízí řada otázek, a na některé nemůže být odpověď bez znalosti a předchozích zkušeností z praktického provozu. Při návrhu a vstupních výpočtech kogenerace je nutné uvažovat s některými odbornými aspekty, o kterých se v žádných učebnicích nepíše. A právě takové otázky a zkušenosti má seminář za cíl otevřít, posoudit či zhodnotit.

Obsah semináře:

  • Podmínky pro kogeneraci v české legislativě a aktuální státní podpora - Ing. Vlastimil Brada, CSc.
  • Posouzení vhodných podmínek pro instalaci kogenerace v energetickém hospodářství - Ing. Josef Farták, EGF Energy
  • Příležitosti k úspěšnému uplatnění kogenerace - praktické příklady, optimalizace dimenzování s ohledem na ekonomický provoz (výkon, doba provozu, akumulace, kompenzace…) - Ing. Vlastimil Brada, CSc.
  • Technicko-ekonomický návrh kogenerace z pohledu výrobce - TEDOM
  • Technicko-ekonomický výpočet investice do KGJ s korekcí podle reálných zkušeností z provozu (účinnosti, transformace do sítě, servis a opravy, obsluha, měření energií, kalkulace ceny tepla) - Ing. Vlastimil Brada, CSc.
  • Činnosti, které je nezbytné provádět pro zajištění optimálního provozu průběhu životního cyklu kogenerace. - Bosch Termotechnika
  • Návrh kogenerace v energetickém auditu a energetickém posudku, principy a rozdíly - Ing. Vlastimil Brada, CSc.

Na vzdělávací kurz se lze přihlásit elektronicky níže (členové AEA-ES se nejdříve přihlásí do členské zóny). Počet uchazečů je limitován kapacitou učebny. V ceně je zahrnuto občerstvení.

Na případné další dotazy ve věci organizace semináře Vám ráda odpoví paní Naďa Drahošová, tel. 233 343 206 nebo 725 995 244, drahosova@aea.cz.

Důležité informace

V klientské zóně naleznete přednášky ke stažení a všechny další údaje k této akci. Prezentace jsou k dispozici po dobu 90 dnů od termínu konání.

Jste-li členem AEA, přihlašujete se svým osobním heslem a e-mailovou adresou přes členské přihlašovací rozhraní vpravo nahoře. Administrace Vám zobrazí všechny akce, na které jste se přihlásili a uhradili vložné, a do kterých můžete vstupovat.

Nejste-li členem AEA, obdržíte po přihlášení a úhradě vložného osobní heslo na kontaktní email, uvedený v přihlášce. Heslo je aktivní pro tuto konkrétní akci a po dobu 90 dnů od termínu jejího konání. Přihlašujete se číslem objednávky, které je uvedené na faktuře, a heslem přes nečlenské přihlašovací rozhraní vpravo nahoře.

Termíny konání

23.05.2019

Místo konání kurzu

sídlo AEA-ES, z.s., Václavkova 508/28, Praha 6

Vaše aktuální cena
2 600,00 Kč bez DPH
(3 146,00 vč. DPH)
Cena pro členy
1 650,00 Kč bez DPH
(1 997,00 vč. DPH)

Pro získání této ceny
se prosím přihlašte.

Přihlásit

Přihlašovací formulář - závazná přihláška

Termín *

Kontaktní informace

Fakturační údaje

Položky označené hvězdičkou ( *) jsou povinné.