Jednodenní seminář - Podrobnosti nové vyhlášky o energetickém auditu a energetickém posudku v souvislosti se změnou zákona č. 406/2000 Sb.

Asociace energetických auditorů - energetických specialistů, z.s., připravuje seminář „Podrobnosti nové vyhlášky o energetickém auditu a energetickém posudku v souvislosti se změnou zákona č. 406/2000 Sb.“,

který se uskuteční 25. března 2020 - změna termínu na 22.dubna 2020,
v Praze, Masarykova kolej ČVUT, Thákurova 1, Praha 6.
Začátek v 9.00 hodin.

Důležitá informace:
AEA-ES, z.s., podá žádost o zařazení semináře do průběžného vzdělávání energetických specialistů. Seminář tedy bude ohodnocen příslušným počtem kreditů, který stanoví odborná komise SEI. Následně po předání prezenční listiny SEI bude předmětný počet kreditů zaznamenán u každého účastníka - energetického specialisty. Detailní postup k získání kreditů sdělíme přímo na semináři.

V souvislosti se změnou zákona č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií v roce 2020 bude zpracována zcela nová vyhláška o energetickém auditu a energetickém posudku, která nahradí stávající vyhlášku č. 480/2000 Sb. v platném znění. Ve smyslu povinností uložených v §9 zákona č. 406/2000 Sb. bude tato vyhláška orientována na podrobnosti Zprávy o energetickém auditu, přičemž obsah a způsob provedení energetického auditu bude prováděn v souladu s harmonizovanou technickou normou ČSN ISO 50002.

Je tedy velmi podstatné „rozdělení“ mezi podrobnosti stanovenými harmonizovanou normou a podrobnostmi nové vyhlášky.

V tomto smyslu provedeme objasnění příslušných podrobností tak, abychom dostatečně objasnili nové přístupy ke zpracování energetického auditu a následně zprávy o energetickém auditu. Nutno podotknout, že zcela novým prvkem při zpracování energetického auditu je i systém dopravy (ve vyhlášce bude tento systém identifikován jako ucelená část energetického hospodářství). Toto řešení bude vyžadovat i nové přístupy. V tomto smyslu, mimo jiné, bude provedena i prezentace na semináři.

Seminář se bude výhradně orientovat na problematiku podrobností zpracování energetického auditu a energetického posudku podle nové vyhlášky o energetickém posudku a energetickém auditu, konkrétně

- Předmět úpravy
- Definice - pojmy
- Stanovení počtu zaměstnanců
- Výše ročního obratu a roční bilanční sumy rozvahy pro podnikatele povinné dle §9, odst.1 zákona
- Obsah zprávy o provedeném energetickém auditu

  • Způsob zpracování jednotlivých částí zprávy o provedeném energetickém auditu
  • Plánování energetického auditu a podklady potřebné k provedení energetického auditu
  • Analýza současné energetické náročnosti a ukazatelů energetické náročnosti
  • Příležitosti ke snížení energetické náročnosti
  • Přílohy zprávy o energetickém auditu

- Obsah zprávy o energetickém posudku

  • Způsob zpracování jednotlivých typů energetických posudků dle §9a) zákona č. 406/2000 Sb.
  • Podrobnosti energetického posudku
  • Podrobnosti energetického posudku jako přílohy žádosti o dotaci (§9a), odst.1, písm.d) a písm. e) a písmene f)
  • Doporučení energetického specialisty
  • Přílohy energetického posudku


Akce je zaměřena na zpracování energetického auditu a energetického posudku a na detailní objasnění nové vyhlášky o energetickém auditu a energetickém posudku.

 

Seminář povede ing. Miroslav Mareš, účastník odborné komise pro formu změny zákona č. 406/2000 Sb., odborné komise pro tvorbu nové vyhlášky o energetickém auditu a energetickém posudku a předseda SR AEA-ES.

Na seminář se lze přihlásit elektronicky níže (členové AEA-ES se nejdříve přihlásí do členské zóny). Počet uchazečů je limitován kapacitou učebny. V ceně je zahrnuto občerstvení.

Na případné další dotazy ve věci organizace semináře Vám ráda odpoví paní Naďa Drahošová, tel. 233 343 206 nebo 725 995 244, drahosova@aea.cz

Důležité informace

V klientské zóně naleznete přednášky ke stažení a všechny další údaje k této akci. Prezentace jsou k dispozici po dobu 90 dnů od termínu konání.

Jste-li členem AEA, přihlašujete se svým osobním heslem a e-mailovou adresou přes členské přihlašovací rozhraní vpravo nahoře. Administrace Vám zobrazí všechny akce, na které jste se přihlásili a uhradili vložné, a do kterých můžete vstupovat.

Nejste-li členem AEA, obdržíte po přihlášení a úhradě vložného osobní heslo na kontaktní email, uvedený v přihlášce. Heslo je aktivní pro tuto konkrétní akci a po dobu 90 dnů od termínu jejího konání. Přihlašujete se číslem objednávky, které je uvedené na faktuře, a heslem přes nečlenské přihlašovací rozhraní vpravo nahoře.

Termíny konání

22.04.2020

Místo konání kurzu

Masarykova kolej ČVUT, Thákurova 1, Praha 6

Vaše aktuální cena
1 850,00 Kč bez DPH
(2 238,50 vč. DPH)
Cena pro členy
1 450,00 Kč bez DPH
(1 754,50 vč. DPH)

Pro získání této ceny
se prosím přihlašte.

Přihlásit

Přihlašovací formulář - závazná přihláška

Termín *

Kontaktní informace

Fakturační údaje

Položky označené hvězdičkou ( *) jsou povinné.